Poznajemy drzewa i krzewy

Galeria ogólnopolskiego konkursu fotograficznego

„Drzewa sercem malowane”

Serdecznie zapraszamy do galerii będącej zwieńczeniem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Drzewa sercem malowane”.

Drzewa towarzyszą nam od zawsze. Gdy po codziennych trudach głęboko odetchniemy żywicznym powietrzem w sosnowym, nadmorskim lesie, nazbieramy kasztanów, uśmiechniemy się na widok pierwszych tej wiosny zielonych listków – drzewa przypomną nam o korzeniach życia. Pragnąc zachęcić wszystkich do uchwycenia takich momentów zorganizowałyśmy konkurs fotograficzny „Drzewa sercem malowane”. Był on adresowany do wszystkich, którzy dostrzegają piękno i wagę otaczających nas drzew: towarzyszy pierwszych randek, cichych powierników; sadów i lasów, drzew przydrożnych czy rosnących w ogrodzie.

W konkursie nie grał roli profesjonalny sprzęt, jury doceniało dobry pomysł i wrażliwość. Wpłynęło do nas aż 1610 zdjęć w kategorii osób niepełnoletnich oraz 1168 zdjęć w kategorii osób pełnoletnich. Bardzo się cieszymy, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wysoki poziom sprawił, że jury, poza nagrodami głównymi, przyznało liczne wyróżnienia, wyróżnienia specjalne oraz wyróżnienie grupowe. W galerii można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace.

Konkurs realizowano w ramach projektu „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs został objęty patronatem przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

 

Przejdź do góry strony